• PowerMILL
  • PowerSHAPE
  • PowerINSPECT
  • FeatureCAM
  • DELCAM FOR SOLIDWORKS
image

image

PowerMILL

CAM'de Dünya Lideri

DELCAM International Plc. firmasının PowerMILL CAM paketi, kalıp üretimi amaçlı 2.5, 3, 4, 3+2 ve 5 eksen CAM paketleri arasında, dünya çapında haklı bir ün sahibidir. Gerek; kullanım kolaylığı, öğrenme süresinin çok kısa olması, güçlü işleme yöntemleri gibi üstünlükleri ile gerekse; High-Speed Machining, Spline-Machining gibi modern çözümleri ile klasik CAM paketlerine göre işlemede çok büyük zaman tasarrufları ve verimlilik artışı sağlamaktadır. PowerMILL, herhangi bir CAD sisteminde yaratılmış modellere modern ve kullanımı çok kolay arabirimi sayesinde, dalmasız, hassas ve süratli bir şekilde işleme dosyaları yaratmak için kullanılan bir CAM sistemidir. Modern Windows tarzı kullanıcı arabirimi ile herkes tarafından adapte olunup kolayca öğrenilebilir. PowerMILL, yurtdışında saygın test kuruluşları tarafından, CAM yetenekleri sunan paketler arasında yapılan karşılaştırmalarda liderliğini her zaman kanıtlamıştır. PowerMILL kullanıcıları, ellerindeki CAD paketleri ne olursa olsun datalarını denemiş arabirimler sayesinde sorunsuz olarak PowerMILL içine aktarabilmektedir. Özellikle kompleks kalıpların CNC freze ile kolayca işlenmesinde uzmanlaşmış bu paket sayesinde işleme için gerekli takımyolları en kısa sürede sorunsuz olarak hazırlanabilmekte, otomatik işlemeler yaptırılabilmektedir. Dosya Aktarımı: PowerMILL'e SDRC IDEAS, IGES, VDA-FS, CADDS, CATIA, STL, DMT, DGK, TRI, PARASOLID, CIMATRON, STEP, ProE ve OLE for DM formatları ile sorunsuz bir şekilde dosya aktarılabilir. Dönüştürücüler hakkında detay bilgiler PS Exchange sayfasında yer almaktadır. Batch İşleme: Model ve kriterler belirlendikten sonra operasyonları artarda sıralayarak hepsini birden otomatik hesaplattırabilme. Kullanılabilir Takım Tipleri: Düz takım, Uç Radyüslü takım, Küresel takım, Konik takım, "T" freze ve diğerleri. Program içerisinde bulunan tüm takım tipleri her türlü operasyonda kullanılabilir. Çoklu İşlemci ve 64 bit desteği ile benzersiz hesaplama gücüne ve sınırsız bilgisayar hafızası kullanma yeteneğine sahiptir.

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz.

image

image

PowerSHAPE

Dünyanın Lider CAD Yazılımı

PowerSHAPE, DELCAM International Plc. firması tarafından kompleks parça tasarımı ve üretime yönelik modelleme için tasarlanmış CAD paketidir. PowerSHAPE, 2 boyut çizim veya tamamlanmamış veya problemli hazırlanmış kompleks kalıp modellerinin sorunsuz imalatı için eşsiz araçlar sunar. Üretim ve modellemeye yönelik tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak niteliktedir.Esnek 3 Boyut Wireframe (telkafes) ve ileri düzey yüzey modelleme teknikleri, katı modelleme, kalıp ayrım sınırlarının otomatik olarak saptanması, kalıbın dişi ve erkek yüzeylerinin saptanması, model üzerindeki minimum radüs'lerin saptanması, ileri düzey Shading araçları, dinamik yüzey pozisyonlama ve düzenleme, yüzeylerin teğetsellik kontrollerini dinamik olarak düzenleyebilme, birden fazla model ile aynı anda çalışabilme özelliklerinde bazılarıdır.PowerSHAPE ile kullanıcılar yepyeni ürünler tasarlayabilir veya diğer sistemlerde hazırlanmış problemli dizaynlarına devam edebilirler. Dizaynlarına karmaşık fillet’ler, kalıp amaçlı split ve draft yüzeyler ekleyebilirler. Kısacası PowerSHAPE sorunsuz imalata ihtiyaç duyanlar için ideal bir yazılımdır.PowerSHAPE’in başlıca felsefesi “Kolayca Yarat, Kolayca Değiştir.” dir.Modern Windows tarzı kullanıcı arabirimi ile herkes tarafından adapte olunup kolayca öğrenilebilir.

İleri Düzey Modelleme için Yardımcı Araçları İçerir

3D kapalı eğri'den istenilen Nurbs derecelerinde yüzey yaratabilme. Yüzeyi oluşturan elemanları dinamik olarak düzenleme. Görsel tabanlı yardımcı araçları kullanarak düzenleme yapabilme özelliği ile PowerSHAPE daha kullanışlı ve daha hızlıdır.

Üretime Yönelik İleri Düzey Yardımcı Araçlar İçerir

Kalıplama için otomatik dişi-erkek ayrımı. Dizayn değişiklerinin kolayca saptanması. Model üzerindeki ters açı yapan bölgelerin bulunması ve minimum radüslarin bulunması..

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz.

image

image

PowerINSPECT

Kompleks 3 Boyutlu Parçalar İçin Kalite Kontrol

PowerINSPECT 3D koordinat ölçme makineleri (CMMs) ve ölçme-kontrol sistemleri için ve tamamen entegre bir kalite kontrol paketidir. Kullanım kolaylığı ve güçlü fonksiyonelliği ile birleşerek çifte yarar sağlar. Kullanıcının, karmaşık kalıp yüzeylerini kontrol ederek orijinal CAD modelin karşılaştırmasını yapar. Kullanıcı tarafından tanımlanabilir raporlar, tablolar ve resim formatları üretir. Yaygın 3D CAD/CAM paketlerinden PowerINSPECT’e data transferi yapılabilir ve PowerINSPECT parça ya da kalıbı karşılaştırarak 3D Model ile kalıp arasındaki farklılıkları kolayca görülebilecek şekilde gösterir. Entegre CAD modülü modeli wireframe olarak gösterebilir ve kullanıcılar ekrandaki noktalardan ölçme yapabilir aynı zamanda modeli dinamik olarak döndürerek kusurların görülebilmesi ile model görselliğe daha fazla yardımcı olur.

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz.

image

image

FeatureCAM

Tel Erozyon, Torna, Freze Komple CADCAM Çözümü

2.5 eksen frezeleme, 3 eksen frezeleme, tornalama, tel erozyon ve unsur tanıma özelliklerine sahip, kolay kullanımı ile öne çıkan, yaygın CAM yazılımıdır. DELCAM USA tarafından geliştirilen ve DELCAM Türkiye distribütörü ÇAĞ CAD/CAM’in üstün destek gücü ile kullanıcılara sunulan FeatureCAM yazılımı, aşağıdaki modüllerden oluşmaktadır.

FeatureMILL 2.5 eksen frezeleme

atureMILL 2.5 eksen gelişmiş yazılım paketi, bilgisayar destekli tasarımda ileri seviye otomasyon sağlar. Unsur tabanlı veya bilgi birikimi tabanlı çalışabilme imkanı, takım yolu hazırlama sürelerinizde büyük otomasyon sağlar ve üretkenliği arttırır.

FeatureMILL 3 eksen frezeleme

Daha kolay öğrenim ve daha kolay kullanım amaçlı geliştirilen bu modül ile kullanıcılar 3 boyut modelleme yapabilir, Diğer sistemlerden dosya okuyabilir ve kompleks parçalara 3 boyutlu takım yolları hazırlayabilirler.

FeatureTURN tornalama modülü

Yine unsur tabanlı veya bilgi birikimi tabanlı çalışabilen torna modülü ile parça üzerindeki unsurları FeatureTURN tespit eder ve üretim aşamalarınızda otomasyon sağlar.

FeatureWIRE tel erozyon modülü

Geometri oluşturulur ve tel erozyon tezgahınızı maksimum verimde kullanmanız için sihirbazlar yardımıyla yönlendirilirsiniz.

FeatureRECOGNITION unsur tanıma

FeatureMILL 2.5 eksen ve FeatureMILL 3 eksen paketlerine modül olan bu çözüm ile 3 boyutlu CAD dosyaları program içerisine alınırken unsurlar akıllı olarak tanımlanır. Dosya olarak katı dosyalardan SAT ve XMT, yüzey olarak IGES, DWG/DXF dosyaları ve SolidWorks’ün kendi dosyaları okunabilir.

Tombstone işleme

FeatureCAM’in kolay takım yolu hazırlama tekniklerini, özel fikstürler üzerine bağlı parçalarda kullanmanıza olanak sağlar.

5 eksen pozisyonlamalı işleme

5 eksenli tezgahlarda fikstürleme zamanlarının azaltılmasını sağlar.

Okuyabildiği CAD formatları

Parasolid, ACIS, AutoCAD, SolidWorks, IGES, CATIA V4-V5, Autodesk Inventor, SolidEdge, Pro/E, STEP ve Unigraphics.

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz.

image

image

DELCAM For Solidworks

CAD ve CAM Devleri Birleşti

Delcam for SolidWorks, SolidWorks içerisinde CAM programlamada devrim yaratan yeni bir SolidWorks partner ürünüdür ve dünyada en yaygın CAM geliştirme firması DELCAM tarafından geliştirilmiştir.DELCAM for SolidWorks, FeatureCAM’in unsur bazlı işleme teknolojisi ile PowerMILL’in sınıfında en iyi çok kanallı hesaplama yeteneğine sahip takımyolu algoritmalarının birleştirilmiş halinin dünyanın en bilinen CAD sistemi SolidWorks içerisine entegre çözümdür. DELCAM for SolidWorks, 40 yıl üzerindeki CADCAM uzmanlığı ile en ileri seviye üretim çözümlerini SolidWorks topluluğuna sağlar.

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen iletişime geçiniz.